Mednarodno

GDP Slovenija open 2017

Slovenska reprezentančna zasedba je opravičila sloves najboljše reprezentance na svetu. Četvorka v zasedbi Davor Janžič, Dejan Tonejc, Jure Kozjek in Gregor Oprešnik je v nedeljskem četrtfinalu najprej opravila z zasedbo domačega Krima, v polfinalu z balinarji Skale ter v finalu z ekipo Antene. V balinarski dvorani na Rakovniku v Ljubljani se je ob prvem tovrstnem turnirju zbralo lepo število balinarskih navdušencev, sklepni del tekmovanja pa ste si lahko ogledali tudi v neposrednem prenosu.

Za prijetno presenečenje so poskrbeli balinarji Skale, ki so v četrtfinalu ugnali elitne balinarje iz Francije. Praznih rok je ostala tudi hrvaška reprezentanca, ki je klonila proti kasnejšemu finalistu Anteni, opekli pa so se tudi slovenski mladinski reprezentantje, ki so morali priznati premoč slovenski ženski reprezentanci. Slednja je v polfinalu skorajda pripravila še eno presenečenje. Balinarji iz Obale so bili že na kolenih, dekleta pa so ponujeno priložnost za finale izpustile iz rok v zadnjemu obratu. Dogodek je obiskal tudi pokrovitelj slovenskih balinarskih reprezentanc, gospod Jean Francois Gobertier, ki mu je predsednik Balinarske Zveze Slovenije, Sandi Kofol, ob tej priložnosti podelil plaketo ob 65 letnici delovanja zveze. Pred pričetkom polfinalnih obračunov smo bili priča revijalnem nastopu slovenske in hrvaške reprezentančne štafete. Aleš Borčnik in Anže Petrič sta zadela 58 krogel, nasprotnika Marino Miličević in Marin Čubela pa eno manj.

Predtekmovanje

SKLEPNI DEL TURNIRJA - NASTOPAJOČI

• SLO ČLANI - Davor Janžič, Dejan Tonejc, Jure Kozjek, Gregor Oprešnik
  • AIKEA ANTENA - Robert Kontič, Dejan Korošec, Marino Carpenetti, Loris Novak